Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Az ember azt hinné, hogy a tönkrevert ellenzéknek ennyi idő elég arra, hogy a harmadik kétharmados győzelmet ne reflexszerűen a közmédiára meg a választási törvényekre fogja.
„Éppen egy hónap telt el a választások óta. Az ember azt hinné, hogy a tönkrevert ellenzéknek ennyi idő talán elég arra, hogy a harmadik kétharmados győzelmet ne reflexszerűen a közmédiára meg a választási törvényekre fogja. Ennél nagyobbat azonban nem tévedhet, legalábbis az MSZP-elnökségre aspiráló Tóth Bertalan szavai alapján. A párt frakcióvezetője a Népszavának adott interjút, ezt az öt gondolatot pedig akár 2014-ben is elmondhatta volna.
1. A támadhatatlan érv, mely szerint ha a Fidesz több szavazatot szerez, mint az összes többi, parlamentbe jutott párt együttvéve, akkor az igazából nem is győzelem: »A Fidesznek úgy van kétharmados többsége a parlamentben, hogy a többség nem a Fideszre szavazott. (…) Nem állhat elő olyan helyzet, hogy a többségnek ne legyen képviselete a parlamentben (az „utca” felszólítása ellenére ezért vették fel a mandátumukat – VSz.).«
2. »Az április 8-ai választást szervezetten manipulálták. Ennek a manipulációnak ugyanúgy része a választókörökben észlelt visszaélések tömege, mint a választási törvények átírása, a közmédia megszállása és a lopott pénzből épített, gátlástalan kormánypropagandát toló médiabirodalom létrehozása.« Majd két sorral lejjebb: »Ezen a választáson, a jelenlegi szabályok szerint is le lehetett volna váltani a Fideszt.«
3. Az MSZP–DK választási szövetségről: »A megállapodást megkötöttük, és egyértelmű, hogy ebben az MSZP hozta a nagyobb áldozatot. A jövőben másképpen kell megállapodásokat kötni, a realitásokon, a tényleges támogatottságon alapuló, a választási rendszerhez jobban igazodó egyezségeket fogunk kidolgozni.«
4. Elnöki program, amelytől majd a Fidesz jól megijed 2022-ben: »A közösségépítés nem csak azt jelenti, hogy az MSZP-n belüli közösséget kell bővíteni – bár az is nagyon fontos –, hanem szövetséget kell építeni.«
5. Cukorka az elkeseredett választóknak, némi hátramutogatással: »Az ellenzéki pártok a jövő évi önkormányzati, illetve EP-választáson végre bebizonyíthatják: nem csak beszélnek a közös jelöltekről és a közös fellépésről. Egyébként azt tudom mondani, kissé keserűen, hogy jó reggelt kívánok: az MSZP már évek óta mondja, csak közös listával és közös jelölttel lehet legyőzni a Fideszt. Sajnálom, hogy egy újabb választási vereség kellett, hogy ezt a többiek is belássák.«”